VÍTEJ VE SVĚTĚ JEDNOHO ANDÍLKA ;) :D...

Březen 2011

Heh, o tom by mohl vyprávět Sasuke...

23. března 2011 v 16:08 | Deny
...ale ten by měl určitě mírně odlišný názor než mám já =D.

TREST SMRTI
Hmm, zajímavé to téma. Trest smrti je starý v podstatě jako lidstvo samo a myslím, že dost lidí by si ho zasloužilo i v dnešní době, ale zároveň mám takový pocit, že ti by se ho rozhodně nedočkali (ano, spravedlnost světu vládne =D). Jelikož jsem nedávno četla nějaký průzkum, tak vím, že to prý není tak účinné. Zločinci se podle této studie (neptejte se mě kde jsem to vzala, už nevím =D) spíše bojí dopadení, než trestu. A taky si myslím, že když dostanou například doživotí (když budeme brát závažné trestní činy), mají mnohem víc času o tom co udělali popřemýšlet. A žádný člověk není tak zkažený, aby se v něm neozvalo svědomí a to je myslím větší trest. Žít s tím, že jsem udělala něco vážně špatného nebude žádný med. Takže já osobně jsem pro to, aby se jim to dalo pěkně sežrat n_n.
Ovšem z nám všem známých anime trest smrti známe. Většinou jde o pomstu, myslím, že je to v podstatě to samé. Oko za oko, zub za zub. No, někomu se možná uleví, ale řekněte, má to cenu? Vždyť pak nejste o nic lepší, než ten co vám něco provedl n_n.
Posuďte každý sám, tohle je můj názor a tuším že se spoustou lidí se neshodnu, stejně jako by to bylo například s tématem eutanázie. Ale na konec je to stejně fuk, jelikož Listina základních práv a svobod to neumožňuje a my, vyspělá civilizace (haha, kdyby jo, tak tresty nebudou potřeba =D) si takovouhle zastaralou metodu nemůžeme dovolit. A když už někdo touží po tom, aby určitý člověk "zmizel ze scény" ať už z důvodu jakéhokoliv, není to v dnešní době v podstatě žádný problém. Co k tomu dodat? Asi už nic, musela bych se rozčílit n_n =D


Deny

ÁÁÁ Anime fest *_*

21. března 2011 v 17:25 | Deny |  Já...
Děcka, víte co? Deny letos pravděpodobně (99%) pojede na Anime fest! *_* já se táák těšim páni :) a to díky Wendy Akiře Darling n_n a co vy? Chystáte se tam taky? Abych věděla na koho se můžu těšit :D a kdo neví o co go tak mrkněte tady :) Páni, jestli to výjde, bude to super *_*


Vaše nadšená Deny n_n


Umineko no Naku koro ni - recenze

20. března 2011 v 14:10 | Deny |  Umineko no Naku koro ni - recenze
Tenhle týden jsem dokoukala animko Umineko no Naku koro ni :) takže vám sem hodím recenzi na první část animka n_n

Je 4. října 1986 a jako každý rok se členové rodiny Ushiromiya scházejí na ostrově Rokkenjima, kde bydlí hlava rodiny, starý Ushiromiya Kinzo. Tentokrát je tahle návštěva trošku jiná, Kinzo je nemocný a do tří měsíců má zemřít. Kinzo kdysi vytáhl rodinu z krize, do které se dostala po ztrátě veškerého majetku. Dosáhl toho ale pomocí zlata od čerodějnice Betrice. O ní se tvrdí kromě jiného, že to byla jeho milenka, která žila v odlehlé části ostrova v tajném sídle. Také po ostrově koluje legenda o "čarodějnici z lesa", které je s ní ztotožňována.
První večer Beatrice pomocí malé Marie řekne Ushiromiycům o její dohodě s Kinzem. Spočívala v tom, že ona mu poskytne velké množství zlata, ale pokud on z dohody vycouvá, vezme si zpět všechen majetek rodiny. Dopisem oznamuje, že ruleta právě začala a jedinou záchranou je rozluštění tajemného epitafu pod jejím obrazem v sídle. Přesně podle něho postupně umírá většina z 18 lidí na ostrově.
Když jsem to viděla, nevěřila jsem vlastním očím. Během zhruba pěti dílů byly všechny postavy mrtvé a tak mě zajímalo, jak chce autor dál pokračovat. No, docela mě to překvapilo :). Ushorimiya Battler, jeden z Kinzových vnuků, odmítl uznat magii a i samotnou Betrici. Tím ji "vyzval" na souboj, který je vlastně hlavní linií anime. Battler se snaží vysvětlit vraždy pomocí logiky tak, že je mohl spáchat jakýkoliv normální člověk a Betrice naopak to, že je spáchala ona svou magií. Připraví si pro Battlera pár vážně zajímavých situací (například uzavřené místnosti, od kterých je pouze jeden klíč, který má mrtvá osoba uvnitř apod.). Jejich "hra" se odehrává v meta-světě, kde oni sledují dění na ostrově jako film a možností "zastavení.
Jejich hra je opakuje celkem čtřikrát. Čtyříkrát přijedou členové rodiny na Rokkenjimu, aby se tu roztočil podivný kolotoč vražed, čtyřikrát tu umírají bez šance na návrat domů. Ovšem pokaždé se návštěva vyvíjí trošku jinak. Jediná možnost jak se z toho dostat je Battlerovo vítězství. To ovšem není moc jednoduché. Není tady totiž jenom Beatrice a on, ale postupně se do hry přidávají další a další osoby, většinou čarodějnice, které zajímá jak se to vyvine.
Já osobně jsem si Umineko docela zamilovala, i když na můj vkus tam bylo dost "nechutných" scén. Každá z postav, která se tu objeví je úplně jiná a vždy zamíchá dějem. Od mírně šílené Marie, která je téměř posedlá čarodějnicemi a vším co se jich týče, přes dědictví chtivé potomky Kinza (Krauss, Eva, Rudolf a Rosa) a služebnictvo, až po nejmladší generaci Ushoromiya. Mísí se tu několik žánrů, narazíte tu dokonce i na romantiku n_n. I kresba se mi hodně líbila. Anime vás nutí koukat dál, jelikož chcete vědět, kdo bude vítězem a jak to všechno dopadne. I když se to na konci téhle série stejně nedozvíte n_n :D.
Unimeko no Naku koro ni bych vám rozhodně doporučila. Kdo má rád detektivky, tak bude naprosto spokojený, ale myslím si, že své si tam najde i kdokoliv jiný :)

Slza z tváře padá...

19. března 2011 v 16:08 | Deny |  Moje výtvory x)
Tohle jsem kreslila kdysi dávno (není to nic extra nooo :D) :) je to takovej "komix na jednu stránku" :D jen jsem kreslila co mě napadlo a tohle z toho vzniklo :)


Hodnocení mého blogu od Miyoko Kishima

18. března 2011 v 16:00 | Deny |  Pro mě...
Takže jak jste si možná všimli, pomalu začínám přidávat další články a být zase jednou aktivní :D a pro začátek jsem si chtěla zjistit jak na tom můj blog je a nechat si ho zhodnitit n_n první kdo se do toho pustil byla Myioko Kishima :-) pokud vás to zajímá tak pod perexem je její hodnocení :-)

Fejeton n_n

16. března 2011 v 21:21 | Deny |  Povídky-jednodílné
Okej, není to úplně povídka, ale dostala jsem z toho za jedna :D a to od naší češtinářky je fakt síla n_n je to fejeton na téma desatera které jsme vytvářeli taky při čj, nadpis byl "Život je řada průšvihů po sobě nepravidelně jdoucích" :D takže kdo má zájem, přečtěte nebo se klidně i inspirujte (kdo to bude někdy potřebovat :D) prostě to tu je :)

Origami Fireworks

12. března 2011 v 11:17 | Deny |  Origami-návody
Tak tohleto je možná trošičku težší a náročnější na čas, ale myslím že tohle videjko je pěkně přehledné a výsledek stojí za to ;) :) takže doporučuju velkou dávku trpělivosti a času a můžete se pustit do skládání :)


Ty v anime pro Yuuki

11. března 2011 v 14:12 | Deny |  Hotové objednávky
Tady to je :)


a ikonka:


Nooo..

9. března 2011 v 12:38 | Deny
hezky to tady vedu :D poslední článek v únoru..no fujky :D...Tady je aspon taková maličká zmíňka o tom že žiju :D...tenhle týden máme krásný jarní prázky a ještě k tomu oslavím narozky n_n takže jsem teď pokojenej člověk a vzpomněla jsem si tady na to :) a ptoro jsem tu :D možnáá že bych mohla začít zase psát...jenže mě se do toho táák nechce...to víte, je to práce a to s tou mojí leností moc dokupy nejde :/...no což, pokusím se :) a kdo ví, možná se stane zázrak s budu sem chodit častěj, ale to záleží hodně na vás zlatíčka moje :D jelikož když tu uvidím odezvu tak se budu snažit nezklamat :D (neee vůbec to nezní jako vydírání :D)

Tak jen takové malinké shrnutí, mějte se tu n_n

S pozdravem Deny